Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).

 

 

              REKLAMY

 

 

 

 

 

WFIP


World Federation of Incontinent Patients (WFIP)


WFIP stanowi nową międzynarodową grupę wsparcia pacjentów. Międzynarodowy Kongres założycielski (WFIP) odbył się w Rzymie   w dniach 23-26.03.2005. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele organizacji reprezentujących pacjentów cierpiących na nietrzymanie moczu z 9 krajów, w tym z Polski (Stowarzyszenie Osób Przewlekle Chorych z Chorobami Układu Moczowego UROSTO).
 
Uczestnicy Kongresu powołali organizację międzynarodową, która będzie działała na rzecz i w imieniu osób cierpiących na NTM. Podczas spotkania uzgodniono statut, na podstawie którego powołano Radę Wykonawczą (Executive Council) oraz Komisję Rewizyjną (Auditors). Polska obok Wielkiej Brytanii, Włoch, USA, Holandii, Francji, Szwecji, Danii oraz Norwegii uzyskała statut założyciela Federacji, przez co Polsce przysługują 2 głosy. Natomiast kraje, które będą dołączać do tej organizacji, otrzymają po 1 głosie w Zgromadzeniu Ogólnym (General Assembly).

Członkowie Rady Wykonawczej (Executive Council):

Członkowie Komisji Rewizyjnej (Auditors):

9 grudnia 2005 roku w biurze notarialnym w Bari we Włoszech członkowie Rady Wykonawczej oraz Komisji Rewizyjnej podpisali akt założycielski WFIP oraz uzgodnili strategię działania Federacji na najbliższe lata.

Strategia ta obejmuje:

1) pozyskanie jak największej liczby organizacji reprezentujących pacjentów z problemem NTM,
2) działania zmierzające do podniesienia rangi problemu w organizacjach międzynarodowych (WHO, UE),
3) uczestnictwo w najważniejszych kongresach i zjazdach medycznych,
4) udział w międzynarodowej organizacji działającej na rzecz wszystkich pacjentów,
5) uczestnictwo na zasadach partnerskich w International Continence Society,
6) uchwalenie Światowego Dnia NTM,
7) przygotowanie projektów finansowanych z programów UE i innych organizacji międzynarodowych.