Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

              REKLAMY

 

 

 

 

 

Raport Cafesenior.pl. Środki chłonne na NTM. Refundacja czy pełnopłatny produkt?
2021-05-24

Nietrzymanie moczu wymaga stosowania środków chłonnych. Można wybrać odpowiednie dla siebie w zależności od stopnia zaawansowania schorzenia. Warto przy tym pamiętać, że są one refundowane, a w związku z pandemią NFZ wprowadził uproszczone procedury realizacji zleceń. Portal Cafesenior.pl zapytał swoich czytelników, czy korzystają z refundacji, czy też wybierają pełnopłatne produkty. Na zadane pytania przyszło ponad 29 tys. odpowiedzi.

Inkontynencja, w zależności od stopnia zaawansowania, wymaga stosowania środków absorpcyjnych. W początkowych stadiach można sięgnąć po wkładki czy specjalne podpaski, natomiast w bardziej zawansowanych stanach pomocne będą np. pieluchomajtki, majtki chłonne czy też podkłady higieniczne na łóżko.
Wszystkie z nich, odpowiednio dobrane zapewniają wysoki poziom komfortu, higieny i dyskrecji.
Co ważne, po uzyskaniu odpowiednich dokumentów można skorzystać z refundacji środków chłonnych i to bez wychodzenia z domu.

Cafesenior.pl postanowił sprawdzić ilu czytelników z inkontynencją wymagającą stosowania środków absorbcyjnych korzysta z możliwości bezpłatnego otrzymania środków chłonnych, a kto wybiera pełnopłatne produkty.
Ankietowani w zdecydowanej większości - aż 84 proc. - deklarowali, że w pełni pokrywają koszty korzystania środków chłonnych. Tylko 16 proc. badanych uzyskuje dofinansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia.
Cafe senior skomentował wyniki ankiety następująco: "Może to wynikać z wstydliwego charakteru tego schorzenia. Wiele osób nie chce mówić o tym, że potrzebuje środków chłonnych. Należy jednak pamiętać, że NTM można leczyć, dzięki czemu problem staje się mniej uciążliwy, a niekiedy udaje się go całkowicie wyeliminować.
Innym powodem tak małej ilości osób korzystających z refundacji może być brak świadomości, że w danym przypadku przysługuje dofinansowanie oraz obawa, że formalności mogą okazać się zbyt skomplikowane. Warto porozmawiać o tym ze swoim lekarzem prowadzącym, który z pewnością wyjaśni wszystkie wątpliwości."

Źródło: www.cafesenior.pl