Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

              REKLAMY

 

 

 

 

 

Operacja wszczepienia sztucznego zwieracza w Gliwicach
2021-05-26

Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach dołączył do grona ośrodków przeprowadzających operacje wszczepienia sztucznych zwieraczy cewki moczowej. Operacje wszczepienia sztucznych zwieraczy cewki moczowej to szansa m.in. dla pacjentów po leczeniu nowotworu złośliwego prostaty. Dzięki niej większość pacjentów po radykalnej prostatektomii odzyskuje pełną zdolność trzymania moczu po upływie roku od zabiegu.

"Jak wyjaśnia dr Andrzej Kupilas, ordynator oddziału urologii i urologii onkologicznej Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach, operacja wszczepienia sztucznych zwieraczy cewki moczowej to szansa na powrót do aktywności po ciężkiej batalii z chorobą nowotworową, która zostawiła określone następstwa.
Pierwszym pacjentem, który został zoperowany w Gliwicach przez zespół pod kierunkiem dr Andrzeja Kupilasa był 67-letni pan Jan. (…)

Dzięki operacjom, które będą teraz wykonywane w Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach, komfort chorego znacznie się zwiększy.
- Trzeba zaznaczyć, że wielu naszych pacjentów to osoby tuż po 50. roku życia, aktywne, uprawiające sporty, a także np. wspinaczkę górską. Choroba nie może im tego wszystkiego tak po prostu odebrać - tłumaczy dr Andrzej Kupilas.
Każdego roku w Polsce diagnozuje się raka prostaty u ponad 18 tysięcy mężczyzn. W województwie śląskim to około 2000 nowych rozpoznań rocznie."

Źródło: www.rynekzdrowia.pl