Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2018-10-09

Stare druki będą mogły być wypisywane o pół roku dłużej, co równocześnie wydłuża ważność druków o ten sam okres. Ministerstwo Zdrowia proponuje przesunięcie terminu wystawiania i realizacji zleceń na wyroby medyczne na nowych zasadach. Chodzi m.in. o obowiązek potwierdzania uprawnień dodatkowych oraz weryfikację uprawnień do świadczeń zdrowotnych.

2018-10-08

Wybrano Zarząd nowo powstałej sekcji działającej w ramach struktur Polskiego Towarzystwa Urologicznego - Sekcji Urologii Czynnościowej, Rekonstrukcyjnej i Fizjoterapii. Celem działania Sekcji jest szerzenie wiedzy na temat rozpoznawania i leczenia zaburzeń czynności układu moczowo-płciowego. Sekcja ma charakter interdyscyplinarny i oprócz lekarzy skupia także przedstawicieli innych zawodów medycznych.

2018-10-06

Prezes AOTiM wydał opinię o projekcie programu polityki zdrowotnej pn. "Program profilaktyki i leczenia NTM (nietrzymania moczu) dla kobiet z problemami uroginekologicznymi" realizowanego przez miasto Kraków.

2018-10-05

O roli ginekologa w leczeniu i diagnozowaniu nokturii opowiedział Medexpressowi prof. Tomasz Rechberger, kierownik II Katedry i Kliniki Ginekologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

2018-10-04

Gościem programu Karoliny Kowalskiej z tv.rp.pl #RZECZoPRAWIE była prof. Ewa Barcz, kierownik Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego w Warszawie, autorka jednego z pierwszych polskich podręczników do uroginekologii.

2018-09-27

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli w Lublinie zakupiło nowoczesny sprzęt do brachyterapii raka prostaty. Pierwsi pacjenci mogą już korzystać z tej metody leczenia w Zakładzie Brachyterapii.

2018-09-26

Na początku października ruszą w Warszawie operacje nowo sprowadzonym robotem da Vinci. To trzecie takie urządzenie w Polsce, ale z ogłoszonych przetargów wynika, że mogą być niedługo dwa kolejne. Jak tłumaczą lekarze, po tradycyjnej chirurgii, a następnie laparoskopii, stanowi teraz najlepsze rozwiązanie m.in. w operacjach urologicznych. Nie są one w tej technologii w Polsce refundowane, ale prywatny szpital korzystając wcześniej ze sprzętu pożyczonego z Niemiec przekonał się, że są pacjenci gotowi zapłacić nawet 40 tys. zł by zmniejszyć liczbę powikłań i szybciej wrócić do zdrowia.

2018-09-24

Międzynarodowe Towarzystwo Badań Nad Chorobami Wulvo-Waginalnymi (ISSVD - International Society for the Study of Vulvovaginal Diseases) oraz Międzynarodowe Towarzystwo Kontynencji (ICS - International Continence Society) opublikowały komentarz wobec stanowiska zajmowanego przez Amerykańską Agencję Żywności i Leków (FDA - Food and Drug Administration) w kwestii stosowania urządzeń opartych na technikach laserowych w celu wykonywania zabiegów "odmładzania" pochwy lub innych zabiegów kosmetycznych w obrębie pochwy.

2018-09-18

Rak prostaty stanowi piątą najczęstszą przyczynę śmierci polskich mężczyzn. Wśród nowotworów ustępuje tylko rakowi płuc. Z powodu guzów tego niewielkiego gruczołu znajdującego się pod pęcherzem moczowym co roku umiera ponad 5 tys. Polaków. Liczba zachorowań z roku na rok rośnie.
REKLAMA