Niezalogowany (Zaloguj się)

Powered by Vanilla
Modifications by ITI Media

  • CommentAuthorpaulek26
  • CommentTime27 Aug 2009
   
  Witam mam problem tego typu-mój 11-letni syn moczy się -popuszcza podczas śmiechu (a śmieje się dość często)-w nocy wogóle nie ma problemu-nigdy odkąd przestał sikac do pieluchy nie zmoczył sie w czasie snu. Ciągle mu nakazuję się kontrolować - widac ze sie stara ale niekiedy Mu nie wychodzi. Byłam już na badaniach pęcherza, nawet u psychiatry-miesiąc brał tabletki ale nie pomogły , nie chciałam też Go faszerować psychotropami. Błagam pomóżcie bo nie możemy dać sobie z tym rady i ja i syn- On już też staje się nerwowy z tego powodu , proszę o rade gzdie się udać,co robić
  Kasia
 1.  
  Witam serdecznie

  Pani pytanie zostanie przekazane do lekarza urologa współpracującego z Programem NTM. Odpowiedź prześlemy do Pani drogą mailową, ukaże się ona również na stronie NTM oraz w Kwartalniku.

  Pozdrawiam
  • CommentAuthorKrolJulian
  • CommentTime23 Aug 2012 zmieniony
   
  To co opisujesz (jeśli nietrzymanie jest tylko po śmiechu) to tzw giggle incontinence. To nie jest wysiłkowe nietrzymanie moczu !!!

  Polecam Ci kontakt z Kliniką Chrób Nerek Dzieci i Młodzieży w Gdańsku. Skontaktuj się z Panem Doktrorem Michałem Maternikiem mmaternik@gumed.edu.pl który zleci badania urodynamiczne i pokieruje Cię dalej. W tej klinice leczyli takie przypadki metodą biofeedbacku (bo leki antycholinergiczne na to zazwyczaj nie działają). Mają odpowiedni sprzęt, wspaniały zespół fachowców (lekarze, pielęgniarki, rehabilitantka) i chyba jako jedyni w Polsce zajmują się leczeniem tej szczególnej przypadłości z dobrymi efektami.

  Giggle incontinence występuje bardzo rzadko i dlatego wielu lekarzy nie wie jak z nim postępować.

  Jeśli męczysz się z tym od dawna to jak najszybciej zgłoś się na badania, bo to choroba, którą można wyleczyć. :)
  Powodzenia!