Niezalogowany (Zaloguj się)

Powered by Vanilla
Modifications by ITI Media

 1.  
  Witam, chciałam dowiedzieć się od Was jak można wspierać osobę, która cierpi na NTM. Mój partner moczy się w nocy - jest to spowodowane psychiką, gdyż miał trudne dzieciństwo. Jest to dla niego bardzo krępujący temat, który uraża jego godność i dumę. Proponowałam mu podkłady higieniczne lub pieluchomajtki ale on nie chce o tym słyszeć. Cały czas zapewnia mnie, że poradzi sobie z tym budząc sie co dwie godziny. Faktycznie ustawia budzik w nocy jednak mimo to zdarza mu sie zmoczyć. Widzę jego bezradność i już naprawdę nie wiem jak dać mu wsparcie, jak zachęcić do podkładów. Bywają noce, w których nie śpi przez całą noc bo boi się pobudki w mokrym łóżku.
  Mówiłam mu, że go akceptuję, że jest to nasz wspólny problem i że nie przeszkadza mi jego problem, że jakoś sobie poradzimy. Staram się dawać mu wsparcie jak tylko potrafię jednak jestem bezradna.
  Proszę, poradźcie mi jak mam go przekonać do tego, aby zakładał na noc pampersa albo chociaż podkład chroniący łóżko. Już nie chodzi o problem prania pościeli jednak chcę aby spał spokojnie i wysypiał się.
  Dziękuję za wszystkie porady i pozdrawiam.
  • CommentAuthoragnes1970
  • CommentTime11 Jul 2014
   
  A może najpierw powinnaś przekonać partnera do wizyty u specjalisty - urologa lub psychologa? Być może wskaże skuteczne rozwiązanie problemu!
 2.  
  Leczy się u psychiatry już od dłuższego czasu, na razie nie widać poprawy tak więc nie wiem co mam robić..